Święta na lotnisku
Portal Internetowy Nowej Generacji Duno.plWiadomości, z kraju, ze świata
Wtorek, 22 stycznia 2019 Dominiki, Mateusza, WincentegoŚwięta na lotnisku

Dodane: 2009-12-23 9:42:31 | Swiat

Okazuje się, że większość Polaków przebywająca na Wyspach Brytyjskich nie wróci do domu na święta Bożego Narodzenia. Z powodu niesprzyjającej, mroźnej pogody większość lotów została wstrzymana. Z tych samych powodów ciężko jest tez dostać się na wyspy z zewnątrz.

Mimo, że lotniska przywróciły już większość kursów to część pasażerów ma bilety przebookowane już na styczeń. Zrezygnowali oni ze stresujących oczekiwań na lotnisku i postanowili spędzić święta na obczyźnie. Choć większość lotnisk jest już czynnych, ogromna liczba pasażerów, chcących wrócić do ojczyzny nie ma na to większych szans, ponieważ lotniska nie posiadają wystarczająco dużej ilości samolotów.
Największe szanse na wylot mają ci pasażerowie, którzy zakupili bilety na środę, ponieważ oni będą przyjmowani w pierwszej kolejności. Ci którym przepadły bilety z wcześniejszych dni, mogą próbować dołączyć się do aktualnych wylotów, jeśli będą jakieś wolne miejsca. W związku z całym zamieszaniem na lotniskach koczują tłumy pełne nadziei na łut szczęścia. Nie wykluczone, że niektórzy nasi rodacy podzielą się opłatkiem w hali przylotów.

Podobna sytuacja ma miejsce w Niemczech i Holandii. Ci, którym udało się odbyć podróż, mogą mówić o na prawdę wielkim szczęściu. Niestety pogoda w Wielkiej Brytanii jest wciąż mroźniejsza niż w Polsce ale na dziś zapowiadana jest odwilż, która może diametralnie zmienić sytuację. .

  REKLAMA

O nas | Reklama | Dla prasy | Kontakt | Regulamin
Serwis korzysta z plikow cookies. Dowiedz sie wiecej
Copyright © 2007-2009 Duno.pl Wszelkie prawa zastrzezone.