XVIII Finał WOŚP - mamy nowy rekord!
Portal Internetowy Nowej Generacji Duno.plWiadomości, z kraju, ze świata
Czwartek, 22 sierpnia 2019 Cezarego, Marii, ZygfrydaXVIII Finał WOŚP - mamy nowy rekord!

Dodane: 2010-01-11 17:00:14 | Polska

WOŚP zagrała w tym roku już 18. raz. Mimo obaw z powodu siarczystego mrozu, 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze na rzecz dzieci z problemami onkologicznymi. Podczas Światełka do nieba, wiadomo już było o 13 milionach złotych na koncie fundacji. O północy na liczniku pojawiło się 36 milionów złotych.
Okazuje się, że mimo mroźnej zimy darczyńcy mieli gorące serca. Jerzy Owsiak zapowiedział, że na ostateczną kwotę, trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.
Około 23:30 w niedzielę, zakończył się licytacja złotych serduszek z których najdroższe osiągnęło 1 milion 110 tysięcy złotych, dwa kolejne sprzedano za 100 tysięcy. Karty telefoniczne z limitowanej kolekcji sprzedano za 225 i 221 tysięcy, a ponad 2 miliony złotych zebrano dzięki aukcjom internetowym.

Na imprezach orkiestry w wielkich miastach, atrakcji było co niemiara. W Szczecinie można było wylicytować rejs lodołamaczem w towarzystwie wojewody zachodniopomorskiego oraz udział w żeglarskiej reprezentacji Szczecina na jachcie startującym w regatach The Tall Ships' Races. W Gdańsku udostępniono przejażdżki quadami, autami terenowymi, sprzętem wojskowym oraz wojskowymi pojazdami terenowymi. Odbyły się też pierwsze orkiestrowe marsze Nordic Walking pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Z kolei w Białymstoku, na Rynku Kościuszki, zamontowano około stu metrów torów kolejowych, by mogła się po nich poruszać kolejowa drezyna. Miejscowości prześcigały się w pomysłach, które miały przyciągnąć jak największa liczbę mieszkańców. Oczywiście nie obyło się bez występów gwiazd na scenach.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie miała granic. Grano w Oslo, Gizie, Chicago, Paryżu i Berlinie. Zbierano pieniądze w przeróżnych zakątkach świata. W Chicago, w polską zbiórkę pieniędzy, z roku na rok angażuje się co raz więcej młodzieży różnych narodowości.

Prawdopodobnie w Paryżu również zostanie pobity rekord zbiórki z zeszłego roku, która wyniosła 5 tysięcy euro. Z kolei w Berlinie mówi się o wyniku przekraczającym 8,6 tysięcy euro. Zagrały tam takie zespoły jak Raz Dwa Trzy, Biff oraz aktor Zbigniew Buczkowski i Wojciech Korda. Licytację poprowadził Steffen Meller, który przyznaje, że polska Orkiestra jest ewenementem na skalę światową. „Choroba narodowa Polaków to nieufność wobec własnych rodaków. Orkiestra pokazuje, że tę barierę nieufności da się przezwyciężyć. Cel orkiestry rozbraja ludzi. Druga niedziela stycznia jest wyjątkowym dniem w Polsce, ogromnie różnym od codzienności.” - powiedział dziennikarzom Moeller. W tym roku sztaby XVIII Finału WOŚP utworzono także w Hamburgu, Monachium, Kaiserslautern i Oberhausen.
Pierwszy raz finał WOŚP odbył się w Norwegii w Oslo, a wspierali go również wolontariusze z Bergen.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie końcowy wynik zbiórki. Wiadomo natomiast już na pewno, że w tym roku, jednodniowa akcja charytatywna, polska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, osiągnęła niezaprzeczalny rekord świata.

Nastepna strona »


  REKLAMA

O nas | Reklama | Dla prasy | Kontakt | Regulamin
Serwis korzysta z plikow cookies. Dowiedz sie wiecej
Copyright © 2007-2009 Duno.pl Wszelkie prawa zastrzezone.