Ustawa o kastracji pedofilów
Portal Internetowy Nowej Generacji Duno.plWiadomości, z kraju, ze świata
Czwartek, 22 sierpnia 2019 Cezarego, Marii, ZygfrydaUstawa o kastracji pedofilów

Dodane: 2009-12-15 9:29:00 | Polska

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o przymusowej kastracji farmakologicznej pedofilów. Zmiany wejdą w życie pół roku po ogłoszeniu ich w Dzienniku Ustaw. Wzbudziło to wiele kontrowersji wśród obrońców praw człowieka i prawników.

Przepisy te, traktują o zaostrzeniu kar za przestępstwa seksualne wobec osób poniżej 15. roku życia. Przestępca może zostać umieszczony z zakładzie zamkniętym albo skierowany na leczenie ambulatoryjne. Za gwałt na nieletnim lub członku najbliższej rodziny sąd będzie karał karą pozbawienia wolności od lat trzech do piętnastu. Kazirodztwo bez gwałtu, będzie karane sześcioma lub ośmioma miesiącami więzienia. Natomiast za nawiązanie z osobą poniżej 15. r. ż. kontaktu przez internet lub telefon w celu spotkania seksualnego, grozić będą trzy lata pozbawienia wolności.

Skazany za gwałt na nieletnich, po opuszczeni zakładu karnego, zostanie poddany przymusowemu leczeniu. Sąd orzekać będzie o tym, czy skazany zostanie wysłany na leczenie do oddziału zamkniętego lub na psychoterapię i leczenie farmakologiczne, w celu obniżenia jego popędu seksualnego. Przed orzeczeniem wyroku, sąd zapozna się z opinią psychiatrów i psychologów, którzy ustalą dla każdego pedofila właściwy sposób przeprowadzenia terapii.

Pod lupę wzięto również tak zwaną "dobrą pedofilią", która ma polegać na wchodzenie z dzieckiem w układ bez jego sprzeciwu i bez, według pedofila, wyrządzania mu krzywdy. Samo składanie dziecku podobnych propozycji będzie zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch. Natomiast za rozpowszechnianie treści z udziałem pokrzywdzonego bez jego zgody, kara wyniesie od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podczas głosowanie, za przyjęciem ustawo opowiedziało się 400 posłów a tylko jeden był przeciwko. Dwóch wstrzymało się od głosu..

  REKLAMA

O nas | Reklama | Dla prasy | Kontakt | Regulamin
Serwis korzysta z plikow cookies. Dowiedz sie wiecej
Copyright © 2007-2009 Duno.pl Wszelkie prawa zastrzezone.