Zima znów atakuje z zaskoczenia
Portal Internetowy Nowej Generacji Duno.plWiadomości, z kraju, ze świata
Czwartek, 22 sierpnia 2019 Cezarego, Marii, ZygfrydaZima znów atakuje z zaskoczenia

Dodane: 2009-12-14 9:33:09 | Polska

Wczoraj po godzinie 14:00 rozpoczęły się pierwsze opady śniegu w Polsce. Nikt nie spodziewał się, że przy temperaturze 0 st. C dojdzie do tylu niebezpiecznych sytuacji na drogach. W Zakopanem napadało prawie 10 cm śniegu, zaś wysoko w Tatrach jego grubość sięgnęła pół metra grubości. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Niestety są już pierwsze ofiary mrozów w Polsce. W sobotę znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn, którzy zmarli z powodu wychłodzenia organizmu. Pierwszy z nich, 59-letni mieszkaniec miejscowości Wielkolas na Lubelszczyźnie, został znaleziony w rowie przy drodze. Drugi, to 35-letni mieszkaniec Chotyłowa, znaleziony na łące niedaleko wsi. Obaj mężczyźni pili wcześniej alkohol.
Natomiast wczoraj w niedzielę, w miejscowości Majdan Zachorodyński, zmarł z wychłodzenia 55-letni mężczyzna. Lubelska policja informuje, że była to już siódma ofiara mrozów od października, apelując jednocześnie, by zwracać uwagę na ludzi przesiadujących na dworze, mogących potrzebować pomocy. Nie należy też zapominać o osobach samotnych, chorych lub starszych, którzy czasem mogą nie mieć siły by wstać z łóżka i napalić w piecach.

Atak zimy to nie tylko niższe temperatury ale także śliskie drogi. Dziś o 6 rano, w okolicach Drawska-Pomorskiego doszło do wypadku busa, w wyniku którego siedem osób trafiło do szpitala, w tym cztery w ciężkim stanie. Policja przypomina o dostosowywaniu prędkości do warunków jazdy oraz jak najszybszej wymianie opon na zimowe tym, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić. Należy pamiętać o zapinaniu pasów wybierając się w podróż busem.

Niestety to dopiero początek. Synoptycy zapowiadają w najbliższych dniach nawet dwudziestostopniowe mrozy. Ocieplenia możemy się spodziewać dopiero przed świętami Bożego Narodzenia.
.

  REKLAMA

O nas | Reklama | Dla prasy | Kontakt | Regulamin
Serwis korzysta z plikow cookies. Dowiedz sie wiecej
Copyright © 2007-2009 Duno.pl Wszelkie prawa zastrzezone.